Sprzęt

    Wybór odpowiedniego karabinu do ASG to niełatwa decyzja. Należy rozpatrzyć wiele parametrów tj. prędkość wylotowa kulki, precyzja wykonania lufy, materiały zastosowane w gearboxie i oczywiście cena. Do tego dochodzą sprawy związane z dalszym użytkowaniem sprzętu jak np. najczęstsze uszkodzenia, łatwość napraw, żywotność elementów oraz całości. Nie można zapomnieć też o wyglądzie zewnętrznym - wybór powinien podobać się użytkownikowi.
     Kolejnym elementem jest mundur. Należy go dobrać do warunków w jakich ma być używany.
    Wszelkie dodatkowe akcesoria są już kwestią osobistych potrzeb i upodobań.

Karabinek Kalashnikov AK-105

  Replika ASG karabinu Kalashnikov AK 105 do gry paintball lub asg

    Skrócona wersja AK-74, następcy legendarnego AK-47. Wielokrotnie sprawdzona konstrukcja świetnie zdaje egzamin w działaniach wojennych. Repliki, tak jak oryginał, cechują się niezwykłą wytrzymałością i niezawodnością. Parametry techniczne karabinka ASG zostały tak dopasowane, aby sprawdzały się w warunkach leśnych. Prędkość wylotowa pocisków wynosi ok 400fps co pozwala na osiągnięcie odpowiedniego zasięgu przy jednoczesnym zadbaniu o brak możliwości zrobienia krzywdy nawet przy niewielkich odległościach.


Noktowizor

Noktowizor używany w rozgrywkach paintballowych oraz ASG

    Monokular noktowizor przystosowany do działań piechoty. Szeroki kąt widzenia oraz wmontowany iluminator podczerwieni pozwalają na swobodne działanie nawet w całkowitej ciemności. Mocowany do oporządzenia na głowie pozwala na ciągłą obserwację pola bitwy pozostawiając obie ręce wolne i nie powoduje utrudnień przy celowaniu i poruszaniu się z bronią. Masa noktowizora wynosi jedynie 300g i nie obciąża głowy ani szyi. Posiada on także wbudowaną możliwość regulacji ostrości oraz korekcji wady wzroku.

    Doświadczenia na polu bitwy wskazują jednoznacznie, że używanie noktowizora tylko na jednym oku daje żołnierzom piechoty najlepsze wyniki. Światło eksplozji lub nawet wystrzału z karabinu często prześwietla noktowizor wyłączając go z działań na chwile, lub nawet stale w przypadku intensywnego źródła światła. W dodatku obraz z noktowizora lekko zakłamuje odległość. Podczas biegu po nierównym terenie utrudnia to sprawne poruszanie się. W takich sytuacjach żołnierz może patrzeć drugim, gołym okiem co, w warunkach bojowych może nawet uratować mu życie.


Okulary ochronne

Okulary ochronne do ASG ale nie do Paintballa! 

    Okulary ochronne zapewniają całkowite bezpieczeństwo oczu podczas rozgrywek ASG. Regulowana oprawka pozwala każdemu dopasować długość okularów do własnych potrzeb. Kształt zapewniający duży przewiew powietrza ogranicza parowanie i pozwala utrzymać przejrzystość szybki przez cały czas.

Strój kamuflujący

Spodnie od munduru Flektarn. Każdy gracz otrzymuje takie jako elemnt wyposażenia podczas rozgrywki ASG lub paintball Bluza od munduru Flektarn. Każdy gracz otrzymuje takie jako elemnt wyposażenia podczas rozgrywki ASG lub paintball

    Mundury to oryginalne stroje niemieckiej armii. Kamuflaż Flecktarn zapewnia doskonałe maskowanie w lesie. Zastosowanie efektu mimetycznego (z gr. mimesis – upodabnianie „efekt kameleona” lub „wtopienia się w tło”) oraz deformacji (rozbicie sylwetki poprzez pokrycie obiektu nieforemnymi figurami, nieprzypominającymi kształtem obiektu który kamuflują) sprawia, że jest to jeden z najlepszych dostępnych kamuflaży dla naszej strefy klimatycznej.

Partnerzy