ASG

Szkolenia medyczne

Logo Grupy Ratownictwa Taktycznego. Ratownicy ASG lub Paintball

Szkolenia medyczne

   Wyobraź sobie, że jest ciepły, letni dzień. Spacerujesz ulicą. Nie jesteś jedyną osobą która cieszy się przyjemnym dniem. Wokół Ciebie jest pełno innych ludzi. W pewnym momencie z za rogu wybiega mężczyzna. Łapie torebkę jakejś kobiety i próbuje jej ją wyrwać. Ona się stawia. Nie daje sobie tak łatwo odebrać własności. Napastnik też się nie poddaje. Wyciąga nóż i wbija jej w brzuch. Ucieka razem z torebką.
  Kobieta upada na ziemię. Wokół niej zaczynają zbierać się ludzie. Ktoś krzyczy żeby wezwać pogotowie. Inna osoba krzyczy "niech ktoś jej pomoże!" ale nikt jej nie pomaga. Każdy tylko stoi nad nią i się patrzy. Każdy myśli "przecież tu jest tyle osób, niech ktoś jej pomoże" zamiast zareagować. Każdy myśli, że ktoś inny to zrobi.

   Teraz wyobraź sobie, że kobieta która leży na ziemi to ktoś Ci bliski. Twoja matka, żona czy córka. Starasz sobie przypomnieć to czego nauczyłeś się na lekcjach PO w liceum, lub na kursie prawa jazdy ale okazuje się, że to nie wystarcza. Liczysz na pomoc gapiów ale nikt nie podchodzi bliżej. Każdy myśli, że skoro jest tyle osób to ktoś inny może to zrobić. Albo boją się, że udzielą pomocy w niewłaściwy sposób.

Medycy grupy ratownictwa taktycznego w trakcie akcji Paintball lub ASG


Grupa Ratownictwa Taktycznego (GRT)

   Szkolenie medyczne prowadzone przez Grupę Ratownictwa Taktycznego pozwolą Ci posiąść wiedzę i umiejętności z zakresu pomocy ofiarom wypadków, ataków z użyciem różnych broni takich jak nóż czy pistolet. Oprócz prowadzenia akcji w środowisku cywilnym dowiesz się jak to robić w warunkach bojowych. Dowiesz się jakie są urazy postałę w warunkach bojowych i jak postępować z bronią działań ratowniczych. Nauczysz się owiele więcej niż na lekcjach w szkole czy szkoleniach podczas kursu na prawo jazdy.

   Zadbaj o bezpieczeństwo swoich bliskich. Jeżeli chcesz dla nich dobrze, naucz się jak ich chronić bo nikt za Ciebie tego nie zrobi.


Partnerzy